vii mind eksamile

Abi

Miks ma ei ole veel saanud oma parooli ja kasutajatunnust?

Parool ja kasutajatunnus saadetakse Sulle meili teel kohe pärast registreerumist. Juhul, kui Sinu postkast on Hotmailis, siis võis Hotmail suunata selle meili rämpsposti. Seega kontrolli üle meilid, mis on suunatud rämpsposti hulka. Kui Sinu meiliteenuse pakkujaks on Hot.ee või Mail.ee, siis võis juhtuda, et Sinu postkast oli täis ja kiri ei jõudnud sellepärast kohale. Kui Sul ikkagi ei õnnestu parooli ja kasutajatunnusega meili leida, siis klikka sisselogimisaknas linki „Unustasin parooli“ ja telli endale uus parool.

Kas Teooria.ee keskkonda saab kasutada nutitelefoni või tahvelarvutiga?

Tahvelarvuti puhul oleneb asi sellest, milline seade Sul on. Kui Sul on iPad, siis vaata järgmist lõiku "Kas Teooria.ee õppekeskkonda saab kasutada ka iPadiga?". Kui Sinu tahvelarvutil on aga Androidi operatsioonisüsteem, siis tõenäoliselt mängib Su seade e-tunde piiratud mahus.
Põhjuseks see, et Teooria.ee videoloengud töötavad Flashi tarkvara baasil, mida Android enam ei toeta. Mõnel Androidi kasutaval tahvelarvutil on abi, kui installeerida veebibrauser Flashfox, kuid see sõltub seadmest.

Teooria.ee keskkond ei ole mõeldud nutitelefonil kasutamiseks.

Kas Teooria.ee õppekeskkonda saab kasutada ka iPadiga?

Põhimõtteliselt saab, kuid selleks on tarvis eraldi rakendust. Nimelt töötavad Teooria.ee videoloengud Flashi tarkvara baasil, mida iPadi ja iPhone'ga kaasa tulnud veebibrauser (Safari) ei toeta. Selleks, et vaadata meie loenguid ka iPadil, on parimaks variandiks muretseda endale veebibrauser Puffin. Testisime läbi hulga rakendusi ja Puffin on vaieldamatult parim. Puffin Web Browser'i tasuta rakendus pakub kaks nädalat Flashi tuge ja selle saab alla laadida siit. Puffin Web Browser Pro (täisversioon) kohta saad lähemalt lugeda siit.

Mis hetkest alates arvestatakse minu paketi kasutusaega?

Sinu paketi kasutusaega hakatakse arvestama alates esimesest sisselogimisest pärast paketi ostmist või aktiveerimist. See põhimõte kehtib nii siis, kui tasud paketi eest ise pangalingi kaudu, kui Sinu konto või paketi aktiveerib Sinu teooriaõpetaja või kui maksad arvega. Arvega tasumise puhul aktiveerime Sinu konto niipea, kui oled meile saatnud maksekorralduse koopia ja oleme selle üle kontrollinud. 

Kas ma saan Teooria.ee-le makstud summalt taotleda tulumaksutagastust?

Alates 2016. aasta jaanuarist ei käsitata koolituskuluna A-kategooria, A1-alamkategooria, A2-alamkategooria, B-kategooria ega B1-alamkategooria mootorsõiduki juhi koolitusel osalemise eest tasutud kulusid. Seetõttu ei saa neilt enam taotleda tulumaksutagastust.

Tulumaksutagastust saab endiselt taotleda BE-, CE- ja C-kategooria juhikoolituse kuludelt, mis on tasutud vastavat tegevusluba omavale autokoolile. Kuna Teooria OÜ ei ole juriidiliselt koolitusasutus ehk autokool, siis ei ole tulumaksutagastust võimalik taotleda summalt, mis on makstud otse Teooria OÜ arvelduskontole. Teooria OÜ on autokoolide koostööpartner ja meie e-õppekeskkonna teenus ei ole niivõrd iseseisev koolitusteenus, kuivõrd autokoolide teenuse täiendus. 

Kuidas näitavad testid seda, kas olen vastanud küsimusele õigesti või valesti?

Rohelisena märgitakse õigesti vastatud vastus. See tähendab, et vale vastusevariant, mille jätsid valimata, kuvatakse roheliselt, sest vastatud on õigesti.
Punasena märgitakse valesti vastatud vastus. See tähendab, et õige vastusevariant, mille jätsid valimata, kuvatakse punaselt, sest vastatud on valesti.
Testiküsimuse õiget lahendust näed pärast vastamist tulbas "Õige vastus".

Kuidas aktiveerida kinkekaarti?

Toimi nii, nagu tavaliselt paketi valimisel. Kui Sul on paketi Juhiluba kinkekaart, loe alalehelt „Paketid“ läbi paketi Juhiluba tutvustus. Seejärel vali välja autokool  ning autokooli tutvustavalt lehelt sobiv kursus. Alusta registreerimist valitud kursusega. Sulle avaneb registreerumisvorm, kus on eraldi lahter kirjaga „Kinkekaardi kood“. Kinkekaardi aktiveerimiseks sisesta sinna oma kinkekaardi kood ja vajuta „Registreeru“.

Kui Sul on paketi Tarkus kinkekaart, mine pakettide lehelt paketi Tarkus tutvustuse juurde, mille all näed registreerumisvormi. Sisesta oma andmed ja lahtrisse „Kinkekaardi kood“ trüki oma kinkekaardi kood. Vajuta „Registreeru“ ning  Su kinkekaart ongi aktiveeritud.

Vaatan videoloenguid sülearvutist. Kuidas saada videoloengu akent suuremaks?

Kasuta kiirklahve Crtl +.

Küpsiste lubamine

Küpsiste lubamise lisainfo on leitav Teooria.ee alalehel: teooria.ee/kupsised